Geri Sonraki
ANA SAYFA
KATALOG
BİZ KİMİZ?
MASKOT YAPIM
MESAJINIZ

                          Son zamanlarda kostüm satan kostümcü (!) Enflasyonu ile karşı karşıyayız; bazıları hatta Türkiye’nin en büyüğü olduklarını iddia ediyorlar. Bizim böyle bir iddiamız yok. Ancak aynası iştir kişinin sözü ile kendisi üretici bile olmayan bazı şirketlerin varlığı konusunda dikkatinizi çekmeyi isteriz; o kadar! Biz asıl alanı tiyatro olan bir kuruluşuz. Kostüm Evi Çan Tiyatrosu'nun Kostüm atölyesidir.

                          Çan Tiyatrosu 14 Nisan 1984 tarihinde Kuruldu. Halen Türkiye'nin yaşayan en eski Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu olan Çan Tiyatrosu giderek Tiyatroların bir bir kapandığı 2000 li yıllarda yeni alan arayışına girdi.

                          Bu arayış içersinde; Kostüm Evi 07.08.2001 Tarihinde Çan Tiyatrosu bünyesinde oluşturuldu. Giderek çeşitlerini zenginleştirerek bir çok üretimini kendi yaptığı ürünleri pazarlamaya başladı.

                           Unutmamak gerekir ki; kostüm tiyatronun işidir. Örneğin bir Rus kıyafeti diktireceksiniz; " Hangi yüzyıl olduğu, hangi sınıf ( yoksul, orta, asil gibi) olduğu" gibi önemli değişkenleri eminiz ki piyasa işi yapan pek çok kostümcü es geçecektir.

                         Kostüm Evi, Çan tiyatrosu'nun patentli Markasıdır. Çan Tiyatrosu Çocuk Tiyatrosunda sergilediği öncü tavrı; kostüm Evinde de sergileyerek bir çok ilklere imza atmıştır. Örneğin yıllardır Türkiye de Palyaço Ayakkabısı ancak büyük paralar ödeyerek Kunduracılara yapılırken; ilk fabrikasyon seri üretimi 2002 yılında gerçekleştirmiştir. Bu gün Vinleks, Deri ve Polar olmak üzere onlarca modeli kendisi üretmektedir.

                          Maskot Evi de aynı çerçeveler içersinde Özellikle Maskot Kostümlerin tanıtımı amacıyla 09.07.2008 tarihinde hizmete giren Internet sitemizdir.